Lietuvos bankų asociacija auga: narių skaičius padvigubėjo

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) atstovaujama šalies finansų bendruomenė tampa vis gausesnė: asociacijos nariais oficialiai tapo dar dvi Lietuvoje veikiančios tarptautinės bendrovės, finansinių technologijų startuolis „Revolut Bank“ ir kredito valdymo paslaugų teikėja „Intrum“. Per pastaruosius dvejus metus LBA narių skaičius padvigubėjo – šiuo metu organizacija vienija iš viso 19-a bankų ir finansų įmonių.

Anot LBA prezidento Manto Zalatoriaus, augantis asociacijos narių skaičius atspindi aktyvią organizacijos veiklą, buriant atsakingas bei skaidrias finansų bei kredito ir susijusių paslaugų įmones, bei viso sektoriaus plėtrą Lietuvoje.

„Transformaciją išgyvenančioje finansinių paslaugų rinkoje daugėja dalyvių, o tai – gera žinia klientams, ieškantiems saugių, patikimų ir patogių paslaugų. Nauji nariai į asociaciją ateina su savo išskirtine patirtimi bei iniciatyvomis – visa tai suteikia dar stipresnį postūmį mūsų bendriems projektams“, – sakė M. Zalatorius.

LBA atstovauja Lietuvos bankų ir finansų sektoriui nacionaliniu bei tarptautiniu lygiu. Tarp prioritetinių asociacijos užduočių – dialogo tarp bankų, visuomenės ir priežiūros institucijų skatinimas bei finansinio raštingumo propagavimas.

„Didėjantis narių skaičius asociacijoje tik parodo, kad bankinis sektorius Lietuvoje yra pakankamai aktyvus, o nauji rinkos žaidėjai čia ateina ir konkuruoti, ir dalintis savo sukauptomis žiniomis, kurios galėtų dar palengvinti ir supaprastinti kasdienę bankininkystę, išnaudojant jau sukurtas ir kuriant naujas inovacijas šioje srityje“, – teigia Virgilijus Mirkės, „Revolut Bank“ vadovas.

„Intrum“, pirmaujanti kreditų valdymo bendrovė, veikianti 24 Europos rinkose, didžiuojasi tapusi LBA nare. Prisijungdami prie šios stiprios bei pripažintos organizacijos, mes tikimės savo nuomone bei žiniomis įsitraukti į finansų industrijai svarbias diskusijas, bei padėti keisti kreditų valdymo industrijos įvaizdį“, – teigė Ilva Valeika, „Intrum Baltics“ vykdančioji direktorė.

Šiuo metu LBA vienija 12-a tikrųjų narių: „Citadele“, „Danske Bank A/S“ Lietuvos filialą, „European Merchant Bank“, „Luminor“, Medicinos banką, „OP Corporate Bank“ plc Lietuvos filialą, SEB, „Swedbank“, Šiaulių banką, Lietuvos centrinę kredito uniją, „Unicredit Leasing“ Lietuvos filialą ir „Revolut Bank“ bei 7 asocijuotus narius: kredito biurą „Creditinfo“, „INVL Asset Management“, „Nasdaq Vilnius“, „Northern Horizon Capital“, „PayRay“, „Ondato“ ir „Intrum“.

LBA veikia nuo 1991-ųjų. Asociacija yra Europos bankų federacijos, Europos lizingo bendrovių asociacijų federacijos „Leaseurope“ bei Europos pinigų rinkos instituto narė.