Demobankas – tarp geriausių Europos skaitmeninio raštingumo projektų

Dviejų Lietuvos organizacijų – bankų asociacijos (LBA) ir „Lango į ateitį“ – šiemet sukurtas demonstracinis interneto bankas, skirtas mokytis naudotis elektronine bankininkyste, pateko į geriausių skaitmeninio raštingumo skatinimo projektų konkurso, kurį rengia europinė asociacija „All Digital“, finalą.

Lietuvos specialistų sukurtas įrankis varžosi konkurso skaitmeninių išteklių kategorijoje, kurioje nominuojami virtualūs edukacinės paskirties projektai. Iš viso keturių kategorijų laimėtojai bus paskelbti spalio pradžioje nuotoliniu būdu vyksiančios ceremonijos metu.

Šiemet sukurtas ir pavasarį pristatytas vadinamasis demobankas siūlo saugų ir paprastą būdą susipažinti su elektronine bankininkyste. Pagrindinis partnerių tikslas buvo padėti skaitmeninių įgūdžių stokojantiems gyventojams išmėginti nuotolines paslaugas bei įvertinti jų patogumą.

Išmėginti elektroninės bankininkystės funkcijas demobanko virtualioje aplinkoje galima be asmeninio prisijungimo, tad išbandyti jas gali ir tie gyventojai, kurie dar nesinaudojo banko paslaugomis internetu. Šitaip galima įvertinti, kuo jos naudingos ir patogios, o drauge – kokių saugumo taisyklių reikia laikytis vartotojui.

„Koronaviruso pandemija atskleidė, kiek galimybių gyventojams bei verslui atveria skaitmeniniai įgūdžiai ir sprendimai, o iki tol nuosekliai augęs elektroninių paslaugų bei įrankių populiarumas ūgtelėjo dar labiau. Tačiau, kol labiausiai pažengusieji naudojasi vis naujesnėmis galimybėmis, negalime pamiršti tų, kurie dar nespėjo asmeniškai įvertinti elektroninių paslaugų patogumo. Demobankas suteikia galimybę detaliai, o kartu saugiai susipažinti su finansinėmis paslaugomis internetu ir įgyti pasitikėjimo pradėti jomis naudotis realiomis sąlygomis“, –  sakė Aidas Budrys, LBA laikinasis prezidentas.

„Demonstracinį banką sukūrėme prieš pat karantiną. Šią edukacinę priemonę jau išbandė per 2000 gyventojų. Ilgus metus mokydami e-paslaugų pastebėjome, kad viena iš e-bankininkystės nevartojimo priežasčių yra baimė „o kas ten viduje". Ši priemonė suteikia galimybę saugiai įžengti į vidų, išbandyti pagrindines e. banko paslaugas ir suprasti, kad tai gali kiekvienas“, – sako asociacijos „Langas į ateitį“ direktorė Loreta Križinauskienė.

Demonstraciniame interneto banke adresu www.epilietis.eu galima susipažinti su sąskaitų apžvalga ir išrašais, pasimokyti, kaip atlikti mokėjimą arba pervedimą į savo sąskaitą. Mokomųjų funkcijų įvairovė yra plečiama.

Išmokti naudotis internetu, o drauge – ir elektronine bankininkyste, visi norintieji gali dalyvaudami nemokamuose mokymuose: skaitmeninio raštingumo klasėse internetu arba dviejų lygių ir skirtingos trukmės mokymuose artimiausioje bibliotekoje.

Užsiregistruoti į mokymus galima mob. tel. 8 620 20 961, el. p. [email protected], užpildžius registracijos formą svetainėje www.prisijungusi.lt arba artimiausioje bibliotekoje.