LBA – „Senjorų dienų internete“ partnerė

Š. m. spalio 21–25 d. į Lietuvos viešąsias bibliotekas ir jų filialus sugrįžta teminė akcija „Senjorų dienos internete“. Projekto „Prisijungusi Lietuva“ rengiamuose internetiniuose seminaruose dalyvaus ir Lietuvos bankų asociacijos (LBA) ekspertai.

Akcijos „Senjorų dienos internete 2019“ tikslas –  skatinti vyresnio amžiaus žmones drąsiai jaustis skaitmeninėje erdvėje, pažinti grėsmes bei netikras žinias, saugiai ir atsakingai naudotis aktualiomis e. paslaugomis, nuolat tobulinti savo skaitmeninius įgūdžius.

Akcijos metu viešosiose bibliotekose ir jų filialuose visi norintieji kasdien nuo 11 val. galės žiūrėti vis kitą vaizdo transliaciją, užduoti klausimus ir pasipraktikuoti. Savo sričių ekspertai ir žinomi Lietuvos žmonės dalinsis žiniomis bei patirtimi apie interneto ir technologijų privalumus skirtingose sferose.

Po tiesioginių transliacijų dalyviai kartu su bibliotekininkais bus kviečiami atlikti praktines užduotis ir taip pagilinti žinias.

„Senjorų dienos internete 2019“  transliacijų temos:

Spalio 21 d. Technologijų vitaminai. Aptarsime, kokia e. recepto nauda Jums? Kur ieškoti patikimos informacijos apie Lietuvoje registruotus ir kompensuojamus vaistus. Technologijų pagalbą ir naudą sportuojant pristatys ypatingos transliacijos viešnios.

Spalio 22 d. Pats sau gidas. Keliauti galima patogiai ir pigiai! Kviečiame kartu su transliacijos dalyviais planuoti keliones Lietuvoje ir ne tik. Sužinosite, kaip technologijų pagalba planuojamos kelionės viešuoju transportu, nuosavu automobiliu ar lėktuvu, kaip rasti viešbučius, lankytinus objektus ar pramogas žemėlapyje.

Spalio 23 d. Bankas tavo delne. Šiandien bankas telpa telefone, o asmeninis biudžetas – mokėjimo kortelėje. Kaip įgyti pasitikėjimo naudotis šiais įrankiais? Transliacijos metu Lietuvos bankų asociacijos ir finansų ekspertai pasidalins paprastais ir praktiškais patarimais, kaip tvarkytis su savo pinigais moderniai bei saugiai.

Spalio 24 d. Bendravimo mados. Ar prisimenate savo pirmąjį kvietimą į pasimatymą? O ar žinote, kaip tai vyksta šiandien? Per transliaciją aptarsime šiuolaikinius, skaitmeninio bendravimo būdus ir tendencijas. Dalinsimės patarimais, kaip socialiniuose tinkluose bendrauti ne tik smagiai, bet ir saugiai, o transliacijos pabaigoje paskelbsime senjorams skirtą konkursą!

Spalio 25 d. Išmanusis daržas. Ruduo – tai metas, kai daržai ir sodai ruošiasi žiemos miegui, o Jūsų laukia daugybė užduočių. Apie sodo paruošimą žiemai, patarimais ir rekomendacijomis, su Jumis mielai dalinsis Dr. Algirdas Amšiejus. Neturite erdvės daržininkavimui? Papasakosime, kaip internetas, meilė daržui, sodui ir turima žemė sujungia bendruomenes.

Tiesiogines transliacijas ar jų įrašus taip pat galima žiūrėti ir visuose išmaniuosiuose įrenginiuose, turinčiuose interneto prieigą. Visas transliacijas ir papildomos informacijos rasite svetainėje www.prisijungusi.lt.