Apie finansus – išmaniai: moksleivius kviečia Europos pinigų viktorina

Lietuvos moksleivius bei jų mokytojus šį pavasarį ir vėl kviečia Europos pinigų viktorina: tarptautinis konkursas, skirtas skatinti 13–15 metų paauglių finansinį raštingumą.

Viktoriną mūsų šalyje rengianti Lietuvos bankų asociacija (LBA) kviečia moksleivius bei mokytojus registruotis į kovo 25 d. rengiamą virtualų nacionalinį etapą, kuris truks vieną akademinę valandą.

Per šią pamoką bus ne tik galima, bet ir būtina naudotis išmaniaisiais telefonais: ekspertų parengtas klausimynas bus tiesiogiai transliuojamas internetu, o komandos (ne mažiau kaip po 2 moksleivius vienoje) turės pateikti atsakymus per išmaniąją programėlę. Tarptautinė viktorina skirtingose šalyse vyksta jų valstybinėmis kalbomis.

Taupymo principai, kasdieniai finansai, finansų rizika, infliacija – tik keletas iš visų konkurso temų. Žinoma, jos kūrybiškai įvilktos į trumpus testo formos klausimus. Tyrimai patvirtina, kad šių žinių stoka būdinga ne tik mūsų šalies gyventojams.

„Pastaruoju metu jaunimui daug kalbama apie tai, kaip pasirinkti specialybę ir uždirbti pinigų savo mėgstama veikla, – pastebi Mantas Zalatorius, LBA prezidentas. – Tačiau ne ką mažiau svarbu suprasti, kaip leisti ir taupyti pinigus, ką daryti jų sukaupus ar pritrūkus, galiausiai – kaip orientuotis finansinėje aplinkoje.“

Komanda, geriausiai ir greičiausiai atsakiusi į 15-a viktorinos klausimų, bus paskelbta nacionalinio turo nugalėtoja. Du šios klasės moksleiviai kartu su juos lydinčiu pedagogu ar tėvų atstovu  gegužės 6–7 d. vyks į Belgijos sostinę Briuselį, kur atstovaus šaliai Europos finaliniame ture.

Nacionalinio turo dalyvių Lietuvoje laukia ir kiti LBA prizai. Pirmosios vietos laimėtojai, be kelionės, laimės 500 eurų, antros vietos – 400 eurų, trečios – 300 eurų biudžetą savo klasės iniciatyvai: bendram renginiui, išvykai, mokymo priemonėms ir kt.

Projekto iniciatorė – Europos bankų federacija. Pirmoji viktorina, vykusi pernai, iš viso sulaukė 40 tūkst. dalyvių. Nugalėtojais tąkart tapo moksleiviai iš Lenkijos. Lietuvos atstovai – gimnazistai iš Lavoriškių Vilniaus rajone – užėmė 14-tąją vietą.

Išsamiau apie viktoriną – projekto interneto svetainėje www.europeanmoneyquiz.lt.