„Smart-ID“ gidai supažindins su alternatyva kodų kortelei

Šalyje veikiantys bankai ir juos vienijanti Lietuvos bankų asociacija pradeda nacionalinį projektą – visą mėnesį per šalies miestus keliaus mobili „Smart-ID“ gidų komanda, kuri gyventojams pristatys alternatyvą kodų kortelėms – nemokamą to paties pavadinimo programėlę, skirtą prisijungti prie banko sąskaitos.

Gidai – ekspertų apmokyti konsultantai – lankysis didžiausio žmonių susibūrimo vietose ir individualiai patars, kaip pradėti naudotis „Smart-ID“ programėle.

Anot Manto Zalatoriaus, Lietuvos bankų asociacijos (LBA) prezidento, projekto tikslas – supažindinti kuo daugiau gyventojų su „Smart-ID“ funkcijomis ir pradėti padaryti pirmąjį žingsnį, kuris, pasirodo, dažniausiai yra esminis. Šiuo nemokamu asmens tapatybės patvirtinimo įrankiu Baltijos šalyse jau naudojasi daugiau kaip 2 mln. vartotojų, iš jų net 910 tūkst. – Lietuvoje.

„Klientų patirtis atskleidė, kad susikūrus savo paskyrą „Smart-ID“ ir kartą išbandžius įrankį, nesudėtinga įsitikinti jo paprastumu ir patogumu, – teigia LBA vadovas. – Tad norime padrąsinti tuos, kurie turi išmaniuosius telefonus, tačiau iki šiol naudojosi kitais tapatybės nustatymo įrankiais jungdamiesi prie banko sąskaitos – mes esame pasirengę suteikti visą reikalingą informaciją ir tinkamai atlikti paskyros registraciją.“

Pirmieji susitikimai šį penktadienį, gegužės 24 d., 12–20 val., ir šeštadienį, gegužės 25 d., 11–19 val. laukia prie Vilniaus, Klaipėdos ir Šiaulių prekybos centrų „Akropolis“ pagrindinių įėjimų. Vėliau, gegužę ir birželį „Smart-ID“ gidai lankysis miestų šventėse bei šalies kurortuose. Jų grafikas bus atnaujinamas LBA interneto svetainėje www.lba.lt bei LBA ir bankų „Facebook“ paskyrose.

M. Zalatorius atkreipia dėmesį, kad apranga su „Smart-ID“ logotipu vilkintys gidai dirbs tik viešose vietose. Jie nesilankys gyventojų namuose, neprašys jų užrašyti asmeninių ar banko sąskaitos duomenų.

Gyventojai galės drauge su gidu pereiti visą vartotojo kelią demonstracinėje versijoje, o jeigu su savimi turės asmens identifikavimo priemonę (kodų generatorių, kodų kortelę, m. parašą), ir įsidiegti ją savo išmaniajame telefone. Kitu atveju galima įsidiegti programėlę padedant bankų specialistams padalinyje arba atlikti tai namuose, vadovaujantis naudotojo atmintine, kurias dalins „Smart-ID“ gidai.

„Smart-ID“ atitinka kvalifikuoto elektroninio parašo reikalavimus, tad prilygsta ranka rašytam parašui. Patogu tai, kad turint kelias sąskaitas skirtinguose bankuose, siųstis kitų programėlių nebereikės – asmeninė „Smart-ID“ paskyra yra universali.

Dauguma Lietuvoje veikiančių bankų planuoja keisti kodų korteles, skirtas prisijungti prie internetinės bankininkystės, moderniais sprendimais. Skirti daugiau dėmesio šiai sričiai skatina jau šiemet rugsėjį įsigaliosiantys ES Mokėjimų paslaugų direktyvoje nustatyti aukštesni saugumo reikalavimai. Kodų kortelės buvo naudojamos jau apie du dešimtmečius, praktiškai nuo internetinės bankininkystės atsiradimo.