Įvyko Baltijos ir Šiaurės šalių bankų atstovų susitikimas

Šiandien Vilniuje įvyko Baltijos ir Šiaurės šalių bankų asociacijų vadovų susitikimas, kuriame aptartos reikšmingos tarptautinės finansų ir bankininkystės sektoriaus aktualijos bei praktiniai veiklos klausimai.

Svečiai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos, Norvegijos, Švedijos, Danijos ir Islandijos dalinosi visam regionui reikšmingomis aktualijomis bei siūlymais, kaip dar užtikrinčiau žengti darnios bankininkystės keliu, suderinant skirtingų šalių poreikius, ir deramai atstovauti interesus nacionalines bankų bei finansų įmonių organizacijas vienijančioje Europos bankų federacijoje (EBF).

„Viena pagrindinių susitikimo temų, apie kurią daug kalbėjome – kova su pinigų plovimu. Tai itin reikšmingas ir nekvestionuojamas viso regiono prioritetas, – iškart po susitikimo sakė Lietuvos bankų asociacijos prezidentas Mantas Zalatorius. – Nors Lietuva šiame kontekste atrodo gerai, turime būti labai principingi. Tokie susitikimai – puiki proga suformuoti tarptautinį paveikslą, išmokti gerų, pasiteisinusių praktikų kolegų šalyse ir tokiu būdu siekti dar efektyvesnės veiklos ne tik savo valstybės, bet ir visos Europos lygmeniu. Pastarasis metas svarbus kaip niekad – modernios pažangios paslaugos, sparčiai besikeičiantys klientų poreikiai bei lūkesčiai, tarptautinis ir nacionalinis veiklos reguliavimas – tik dar labiau įprasmina tarpusavio dialogą“.

Baltijos ir Šiaurės šalių bankų asociacijų vadovų susitikimai vis kitoje jų atstovaujamoje valstybėje vyksta du kartus per metus. Suvažiavimą mūsų šalyje rengia Lietuvos bankų asociacija (LBA), bendradarbiaudama su Danijos bankininkystės asociacija „Finance Denmark“. Tradicinis renginys Lietuvos sostinėje surengtas jau antrą kartą.