Bankų statistika: kortelėmis atsiskaitoma vis dažniau

Banko kortelėmis už prekes ir paslaugas atsiskaitoma vis dažniau, auga ir bendra operacijų kortelėmis apyvarta, rodo Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenys. Specialistų vertinimu, negrynieji pinigai tampa vis labiau įprasti, o prie augimo tendencijų prisideda ir populiarėjantys bekontakčiai atsiskaitymai.

LBA paskelbė apibendrintus šių metų antrojo ketvirčio Lietuvoje veikiančių bankų (LBA narių) finansinių grupių veiklos rodiklius.

Nors praktika grynintis pinigus iš kortelės per bankomatus tebėra įprastas dalykas, stebimas ženklus atsiskaitymų už pirkinius kortele augimas – lyginant su atitinkamu laikotarpiu pernai, šių metų antrąjį ketvirtį jis siekė 16 proc. Atsiskaitymų už pirkinius suma perkopė 1,5 mlrd. eurų.

Šių metų antrąjį ketvirtį bendra operacijų kortelėmis apyvarta, lyginant su atitinkamu laikotarpiu pernai, augo 10 proc. ir siekė beveik 4 mlrd. eurų.

„Stebime nuoseklų kortelių populiarumo augimą – tai dar vienas ženklas, kad skaitmeninės paslaugos tampa vis labiau įprastos dėl pagrindinių savo pranašumų: patogumo, greičio bei saugumo, – mano LBA prezidentas Mantas Zalatorius. – Jos natūraliai mažina grynųjų pinigų naudojimą. Prie pastarosios tendencijos prisideda ir pažangios skaitmeninės programėlės, o netolimoje ateityje ją paskatins ir rinkoje jau pristatomi momentiniai mokėjimai.“

Iš viso gyventojai naudojasi 3,2 mln. debetinių ir kreditinių kortelių, išduotų Lietuvoje veikiančių bankų.

Anot LBA vadovo, prie teigiamų tendencijų prisideda augantis prieš bene dvejus metus šalies rinkoje atsiradusių bekontakčių kortelių populiarumas. Pernai spalį padidinus jų atsiskaitymo limitą iki 25 eurų, šio tipo atsiskaitymai tapo dar paklausesni.