Startuoja finansinio švietimo savaitė

Šiandien mūsų šalyje, kaip ir visoje Europoje, prasideda jau tradicine tapusi Europos pinigų savaitė, kurios tikslas – stiprinti finansinio raštingumo žinias, gerinti bei populiarinti finansinį švietimą ypač tarp vaikų ir jaunuolių.

„Ši savaitė – gera proga dar kartą atkreipti dėmesį į finansinio raštingumo svarbą bei reikšmę. Europos tyrimų institucijų išvadomis jau įrodyta, kad žmogaus gerovei itin svarų indėlį turi finansinių žinių bei įgūdžių turėjimas. Privalome kalbėti su vaikais apie pinigus ir formuoti tinkamus įgūdžius. Tą turime daryti nuolat ir visose grandyse – pradedant šeima, baigiant valstybiniu lygmeniu. Bankai šioje srityje taip pat atlieka reikšmingą vaidmenį“, – sako Lietuvos bankų asociacijos prezidentas Stasys Kropas.

Lietuvoje veikiantys bankai Europos pinigų savaitės metu kviečia dalyvauti specialiuose renginiuose bei iniciatyvose:
• „Danske Bank“ kovo 27 – balandžio 7 dienomis jau aštuntą kartą organizuoja švietėjiškų renginių ciklą „Pažink banką“. 1–5-tų klasių moksleiviams žaisminga forma bus pristatoma bankų atsiradimo istorija, jų veikla ir pagrindinės funkcijos. Moksleiviai turės galimybę patikrinti savo žinias apie finansų pasaulį. Į renginius kviečiami registruotis Vilniaus regiono moksleiviai ir mokytojai. Registracija tel. 1636, vietų skaičius ribotas.
• SEB bankas moksleiviams organizuoja trijų pobūdžių veiklas:
- Vyresniųjų klasių moksleivius kviečia atlikti specialų finansinio raštingumo testą „Ar kontroliuoju savo pinigus?“. Šis testas padės įsivertinti finansines žinias ir suprasti, kokių žinių trūksta ir ką reikėtų tobulinti norint geriau tvarkyti savo pinigus.
- Vyresniųjų klasių moksleivius kviečia į interaktyvias diskusijas „Rytojus atėjo vakar. Jų metu banko specialistai su moksleiviais aptars finansus, duos patarimų, kaip juos valdyti, skatins jaunus žmones galvoti apie savo ateitį.
- UAB „SEB gyvybės draudimas“, norėdamas atkreipti dėmesį į priešmokyklinio amžiaus vaikus, jų jau ankstyvoje vaikystėje besiformuojančius taupymo įpročius, kviečia 5-7 metų vaikus kartu su jų tėvais dalyvauti interaktyviose diskusijose – žaidimų forma pasikalbėti apie finansinio raštingumo svarbą, taupymo būdus ir, svarbiausia, vaikų svajones. Registruotis galima čia.
• „Swedbank“ Finansų institutas kovo 28 d. kviečia 9-12 klasių moksleivius bei jų ekonomikos mokytojus į konferenciją „Kas vairuos tavo gyvenimą?“, kurią galima bus stebėti ir tiesiogiai internetu. Šiemet didžiausias dėmesys konferencijoje bus skiriamas savarankiško gyvenimo starto taisyklėms. Banko specialistai ir verslūs Lietuvos žmonės pasidalys asmenine patirtimi ir įžvalgomis apie verslumą, sėkmingą asmeninių finansų valdymą, technologijas bei jų įtaką darbo rinkai.
• Šiaulių banko „Facebook“ ir „Youtube“ paskyrose galima bus pamatyti animuotų vaizdo siužetų ciklą apie Lietuvos pinigų istoriją – nuo seniausių laikų iki euro įvedimo.
• Tą pačią savaitę Lietuvoje minima ir visose ES šalyse vykstanti „Interneto savaitė 2017“, kviečianti mokytis ir dalyvauti veiklose bei renginiuose, skatinančiuose saugiai naudotis technologijomis ir internetu, kartu lenktyniauti su kitomis ES valstybėmis, užsiregistruojant skaičiuoklėje.

Europos pinigų savaitė šiemet minima kovo 27-31 dienomis.