Nuo šiol Lietuvos ir kitų euro zonos šalių bankų sektorių rodikliai palyginami paprasčiau ir skaidriau

Vakar startavo Europos centrinio banko (ECB) platforma „Bankų skiltis“ (Banks‘ Corner), kurioje galima matyti euro zonos šalių bankų sektorių statistiką ir palyginti ją tarpusavyje. Ši priemonė leidžia matyti paskolų ir indėlių palūkanų normų, bankų balanso (paskolų ir indėlių santykį, likučius, srautus, augimo tempus), vertybinių popierių išleidimo ir kitus svarbius atskirų šalių rodiklius. Tai reikšminga ir aktualu ne tik kredito įstaigų bendruomenei, bet ir visai visuomenei.

„Galimybė matyti visus reikšmingus duomenis vienoje vietoje, paprastai palyginti mūsų šalies bankų sektoriaus statistiką su kaimyninėmis šalimis ir euro zona – labai sveikintinas sprendimas. Peržvelgus paskelbtus rodiklius, jau dabar galima pastebėti, kad mūsų šalyje dėl didelio konkurencingumo skolinimosi sąlygos namų ūkiams ir verslui vienos palankiausių, palyginti su Rytų Europos euro zonos šalimis. Tokie viešai prieinami duomenys paneigia spekuliacijas dėl neva konkurencijos nebuvimo ar ginčytinų bankų sektoriaus statistinių rodiklių ir tik dar labiau įtvirtina kredito įstaigų skaidrumą, dėl kurio išlošia bankų klientai“, – sako Lietuvos bankų asociacijos prezidentas Stasys Kropas.

Tokia statistikos pateikimo priemonė sukurta konsultuojantis su bankų bendrija per Europos bankų federaciją, kuriai priklauso ir LBA.