Bankų specialistai vienijasi: naudingi patarimai jaunimui, kaip atsakingai elgtis su pinigais

Jau po savaitės (kovo 14 d.) mūsų šalyje, kaip ir visoje Europoje, prasidės Europos pinigų savaitė, kurios tikslas – stiprinti finansinio raštingumo žinias, gerinti bei populiarinti finansinį švietimą ypač tarp vaikų ir jaunuolių.

„Finansinis švietimas – viena svarbiausių kredito įstaigų veiklos sričių. Kai kurių Europos tyrimų institucijų išvados aiškiai rodo, kad finansinių žinių bei įgūdžių turėjimas ir asmens gerovė stipriai susiję tarpusavyje. Maža to, įrodinėjama, kad finansiniai vaikų ir jaunuolių gebėjimai veikia net, atrodytų, su finansais nesusijusias sritis, pavyzdžiui, psichologinę sveikatą ar akademinius pasiekimus. Tad akivaizdu, kad neturint atitinkamų žinių vargiai galima kurti visavertį gyvenimą, stiprinti valstybę bei jos gerovę. Svarbiausia grandis, kurią būtina šviesti, yra mūsų ateitis – jaunosios kartos atstovai“, – sako Lietuvos bankų asociacijos prezidentas Stasys Kropas.

Europos pinigų savaitė – dar viena tinkama proga akcentuoti finansinio raštingumo svarbą jau nuo vaikystės bei išgirsti aktualių praktinių patarimų, kurie pravers ateityje ruošiantis savarankiškam gyvenimui. Minint Europos pinigų savaitę Lietuvos bankų asociacijos nariai kvies į moksleiviams skirtus renginius bei paskaitas:

- SEB bankas 9-12 klasių moksleivius pakvies į interaktyvias diskusijas, kurių metu banko specialistai skatins paauglius pagalvoti apie savo ateitį ir suteiks praktinių patarimų, kaip racionaliai paskirstyti savo pinigus, taupyti bei planuoti biudžetą. Pamokų metu taip pat bus rodomi epizodai iš dokumentinės dramos „Rytojus atėjo vakar“, prie kurios kūrimo pernai prisidėjo SEB bankas.
Banko specialistai į mokyklas vyks kovo 14-18 d. Visos šalies mokyklų atstovai (moksleiviai bei mokytojai), norintys pakviesti SEB banko darbuotoją į savo mokyklą, kviečiami registruotis internetu.
„SEB gyvybės draudimas“, prisidėdamas prie Vaikų finansinio švietimo renginių ir norėdamas atkreipti dėmesį į priešmokyklinio amžiaus vaikus, jų jau ankstyvoje vaikystėje besiformuojančius taupymo įpročius, kvies 6-7 metų vaikus kartu su jų tėvais dalyvauti interaktyviose diskusijose – žaidimų forma pasikalbėti apie finansinio raštingumo svarbą, taupymo būdus ir svarbiausia – vaikų svajones. Darželių atstovai kviečiami registruotis internetu.

- Swedbank darbuotojai pradinių ir 5-12 klasių moksleiviams ves pamokas apie kasdienių finansų valdymą, taupymą ir skolinimąsi. Taip pat su vyresnių klasių moksleiviais kalbės apie pasiruošimą savarankiškam gyvenimui, suteiks naudingų praktinių patarimų. Banko darbuotojai į mokyklas vyks kovo 14-18 dienomis. Mokyklų atstovai registruotis gali jau dabar interneto svetainėje kamtoreikia.lt.
Swedbank Finansų institutas nuo kovo 14 d. skelbs konkursą „Finansų laboratorija“, kurio metu kvies moksleivius kurti atsakingą finansinį elgesį skatinančius šmaikščius GIF formato paveikslėlius.

- Danske Bank kovo 14-18 dienomis 1-5 klasių moksleivius pakvies į švietėjiškus renginius „Pažink banką“. Tai jau šeštus metus vykdoma iniciatyva, kurios metu jauniesiems dalyviams žaisminga forma pristatoma bankų atsiradimo istorija, jų veikla bei funkcijos. Moksleiviai gali ne tik sužinoti daug naujo, bet ir patikrinti jau turimas žinias apie finansų pasaulį. Daugiau apie projektą banko el. svetainėje.

- Šiaulių bankas kovo 14-18 d. sieks įtraukti vaikus ir jaunimą į aktyvias diskusijas apie finansinį raštingumą. Savo „Facebook“ paskyroje bankas skelbs į jaunąją kartą orientuotus finansinio raštingumo pranešimus ir vaizdo siužetus, kuriuose bankų darbuotojai atsakys į vaikų užduodamus klausimus.

- DNB bankas kovo 18 d. 16-18 m. moksleivių lauks DNB būstinėje. Čia moksleiviai sudalyvaus pamokoje apie asmeninio biudžeto planavimą ir praleis kelias valandas su konkrečiu banko specialistu, taip susipažįstant su jo veikla. Visi norintieji gali registruotis DNB jaunimo programos „Facebook“ paskyroje ir el. svetainėje.

- LCKU kovo 16 d. Kaune, KTU Santakos slėnyje surengs jaunimui ir jauno verslo atstovams skirtą konferenciją „Jaunas verslas 2016“, kurios metu žinomi visuomenės veikėjai ir savo srities profesionalai teiks patarimus, kaip efektyviausiai pradėti savo veiklą, įkainoti savo paslaugas, vertę, viešinti bei vystyti veiklą.

Europos pinigų savaitė šiemet minima kovo 14-18 dienomis.