Tarptautinėje konferencijoje aptarta nekilnojamojo turto vertinimo problematika

Birželio 3-5 dienomis Vilniuje vyko tarptautinė konferencija „Turto vertinimas ir apmokestinimas fiskaliniam tvarumui bei geresnių galimybių vietos valdžiai Europoje ir Centrinėje Azijoje užtikrinti". Vienoje iš konferencijos dalių, pavadinimu „Masinio nekilnojamojo turto vertinimo duomenų naudojimas ne mokesčių nustatymo tikslais", pranešimus skaitė Lietuvos bankų asociacijos prezidentas Stasys Kropas, VĮ „Registrų centro" atstovas Aidas Petrošius, „Creditinfo Lietuva" vadovas Andrius Bogdanovičius ir Žemės ūkio ministerijos Žemės ir išteklių politikos departamento direktorius Audrius Petkevičius.

Diskusijos metu pabrėžta nekilnojamojo turto vertinimo duomenų naudojimo svarba ir poreikis finansų sektoriaus stabilumui. Svarbus žingsnis analizuojant nekilnojamojo turto rinką - tai tikslių ir reikšmingų duomenų, paremtų skaidrumu ir objektyvumu, rinkimas, kuris reikalingas ne tik kredito įstaigoms, bet ir turto vertintojams bei visai visuomenei.

Pabrėžta, kad siekiant nekilnojamojo turto vertinimo aplinkos tobulinimo būtinas tolesnis atsakingų institucijų diskusijų iniciavimas ir reikšmingi nutarimai.

Konferenciją organizuoja Pasaulio bankas, bendradarbiaudamas su Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacija bei VĮ „Registrų centras". Dalyviai dalinasi savo valstybių pavyzdžiais ir rekomendacijomis, galinčiomis prisidėti prie tvaresnių turto vertinimo ir apmokestinimo sprendimų šalyse.