Skelbiama vieša konsultacija dėl E. sąskaitų pateikimo mokėtojams paslaugos

Lietuvos bankai įgyvendindami Europos parlamento ir Tarybos reglamento N.260/2012 nuostatas, rengia naują paslaugą elektroninių sąskaitų - faktūrų su automatiniu kredito pervedimo apmokėjimu (toliau E-sąskaita). E-sąskaitos išrašymo, pateikimo ir apmokėjimo modelis užtikrins paslaugas teikiančioms įmonėms ar privatiems asmenims greitą bei patogų būdą surinkti lėšas už suteiktas paslaugas, o paslaugų naudotojams už jas paprastai ir lengvai sumokėti.

šią paslaugą bankai pradės teikti nuo 2016 m. sausio 1 d, tačiau iki to laiko laukia intensyvus pasirengimo laikotarpis.

Asociacijos narių Visuotinis susirinkimas šiandien patvirtino darbo grupės parengtus atitinkamų paslaugos veikimą aprašančių dokumentų projektus:

Elektroninių sąskaitų pateikimo mokėtojams taisyklės 

Techninis E. sąskaitų standartas

Elektroninių sąskaitų pateikimo mokėtojams sutartis

Kviečiame suinteresuotus asmenis teikti pasiūlymus / komentarus dėl Taisyklių ir Techninio standarto. Jūsų motyvuotų pasiūlymų laukiame el. paštu iki š.m. gegužės 8 dienos.

Taip pat kviečiame susipažinti su Mokėtojų tiesioginio debeto sutikimų pakeitimo į e. sąskaitos apmokėjimo automatiniu kredito pervedimu paslaugą gairėmis.

Naujai įsteigtas Elektroninių sąskaitų pateikimo mokėtojams taisyklių Priežiūros komitetas, pasibaigus viešų konsultacijų laikotarpiui, įvertinęs gautus pasiūlymus bei komentarus patvirtins Elektroninių sąskaitų pateikimo mokėtojams taisykles ir Techninį standartą.