Lietuvos bankų ekonomistai susivienijo į bendrą grupę

Lietuvos bankų asociacijoje (LBA) savo veiklą pradeda nauja ekonomistų darbo grupė, kuri sustiprins asociacijos analitinį ir ekspertinį potencialą bei prisidės prie reikšmingų sprendimų parengimo ekonominiais ir pinigų politikos klausimais ne tik Lietuvos, bet ir visos Europos lygmeniu.

Darbo grupė ypatingą dėmesį skirs mūsų šalies ekonominių klausimų sprendimams bei pasiūlymams. Taip pat viena iš reikšmingų užduočių – integracija į Europos bankų federacijos ekonomistų grupės veiklą, analizuojant jų rengiamą medžiagą bei vertinant (makro)ekonominius ir finansinius pokyčius, kurie daro įtaką visam bankų sektoriui. Grupė teiks nuomonę aktualiais ekonominiais ir pinigų politikos klausimais LBA ir prisidės prie Europos Centrinio Banko, Europos bankų federacijos ir kitų ES bei Lietuvos valstybinių institucijų ar susijusių įstaigų projektų vertinimo. 

„Iniciavome šią neabejotinai reikalingą darbo grupę, kurios narių kompetencija, patirtis, analizė ir nuomonė, tikimės, prisidės prie argumentuotų bei reikšmingų sprendimų priėmimo svarbiais ekonominiais klausimais, kurie neatskiriami nuo mūsų šalies bei visos Europos visuomenės. Tikimės, sujungus atskirų bankų specialistų potencialą sukursime visiems juntamą pridėtinę vertę“, – sako LBA prezidentas Stasys Kropas.

Ekonomistų darbo grupei vadovauja rotacijos būdu vieneriems metams renkamas grupės narys. Pirmiesiems grupės veiklos metams vadovauti paskirta AB DNB banko vyriausioji ekonomistė ir Ekonominių tyrimų departamento vadovė Jekaterina Rojaka.

„Džiaugiuosi suteikta galimybe imtis šios veiklos. Grupės siūlomi sprendimai, tikiuosi, prisidės prie tvaresnio bei kokybiškesnio ekonominių ir pinigų politikos klausimų sprendimo ne tik mūsų šalyje, bet ir tarptautiniu mastu. Visi grupės nariai specializuojamės ekonominės analizės srityje, esame sukaupę atitinkamą patirtį, tad bendromis pajėgomis stengsimės surasti geriausių spendimų“, – sako J. Rojaka.

Po vieną atstovą savo nuožiūra į šią grupę paskyrė kiekvienas LBA narys. Primename, kad šiuo metu LBA nariai yra „Danske Bank“, DNB, Medicinos bankas, „Nordea Bank Lietuva“, „Citadele“, SEB, „Swedbank“, šiaulių bankas, Pohjola Bank plc Lietuvos filialas ir Lietuvos centrinė kredito unija. „Unicredit Leasing Lietuva“ yra asocijuotasis narys.