Suomijos "Pohjola" tapo devintuoju Lietuvos bankų asociacijos nariu

Suomijos banko „Pohjola Bank plc" Lietuvos filialas, Vilniuje pradėjęs veiklą šių metų kovo pabaigoje, tapo devintuoju Lietuvos bankų asociacijos (LBA) nariu. „Pohjola" narystę vienbalsiai patvirtino visuotinis narių susirinkimas. 

„Mums tai labai reikšminga žinia, nes pastaraisiais metais asociacijos narių skaičius dėl įvairių priežasčių mažėjo, o ir pati bankų sistema išgyveno sudėtingą laikotarpį. Tiek „Pohjola" atėjimas į rinką, tiek jų noras tapti bendruomenės nariu žymi reikšmingą kokybinį pokytį Lietuvos bankininkystėje. šį žingsnį turėtumėm vertinti kaip pasitikėjimo bankų sistema ir rinkos perspektyvomis išraišką. Ne mažiau svarbu ir tai, kad pasitikėjimą demonstruoja vienu patikimiausių bankų pasaulyje pripažinta finansų institucija", - sakė LBA prezidentas Stasys Kropas.

Didžiausiai Suomijos finansų grupei „OP-Pohjola Group" priklausantis „Pohjola Bank plc" filialas veiklą Vilniuje pradėjo šių metų kovo 26 dieną. Banko padalinys aptarnauja tik verslo klientus ir teikia jiems mokėjimų ir lėšų valdymo, apyvartos lėšų ir investicijų finansavimo paslaugas. Žurnalo „Global Finance" 2013 metų balandį išleistoje 500 patikimiausių pasaulio bankų apžvalgoje „Pohjola Bank plc" yra 34 vietoje.  

Lietuvoje jau nuo anksčiau veikia lizingo paslaugas teikianti bendrovė „Pohjola Finance" ir tai pačiai grupei priklausanti draudimo įmonė „Seesam Lietuva". 

„Pohjola" yra kooperatinis bankas, todėl siekis bendradarbiauti ir tapti aktyviu bendruomenės nariu yra mūsų genuose. Žinome, kad Lietuvos bankų asociacija yra puikiai žinoma ir vertinama organizacija Lietuvoje, todėl narystę joje vertiname kaip galimybę įgyvendinti  asociacijos tikslus ir prisidėti stiprinant Lietuvos bankų sistemą", - pažymėjo „Pohjola Bank plc" Lietuvos filialo vadovė Erika Voverė. 

šiuo metu LBA nariais yra „Danske", DNB, Medicinos bankas, „Nordea Bank Lietuva", „Citadele", SEB, „Swedbank" ir šiaulių bankas. „Unicredit Leasing Lietuva" yra asocijuotasis narys.  Asociacijai priklausančių bankų turtas sudaro apie 75 mlrd. litų, tai sudaro apie 99,1 proc. viso Lietuvos bankinio turto. 

LBA taip pat vienija 10 lizingo bendrovių, kurių lizingo portfelis siekia 5 mlrd litų. 

Visi LBA nariai be išlygų vadovaujasi 2010 metais priimtu Geros bankų praktikos kodeksu, apibrėžiančio bankų elgesio principus ir jo santykius su klientu.