SMS bankininkystės populiarumas turėtų augti

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) iniciatyva atliktas vartotojų tyrimas parodė, kad SMS bankininkystės paslaugą teigiamai vertina 80 proc. apklaustųjų. Gyventojų vertinimu, tai – patogus būdas sekti savo pajamas ir išlaidas. Tiesa, nors Lietuvoje mobiliųjų telefonų yra daugiau nei gyventojų, mobiliosios arba SMS bankininkystės galimybėmis šiuo metu naudojamasi dar ne taip dažnai.

„Kaip vieną iš trukdžių aktyviau naudotis mokėjimo kortelėmis gyventojai įvardija tai, jog laikant pinigus kortelėse, sunkiau žinoti kiek jų turi ir kiek išleidi. Iš tikrųjų, pasitikrinti kortelės likutį, sužinoti, kad jau pervestas atlyginimas ar nuskaičiuota įmoka gali bet kas turintis mobilų telefoną – visi korteles leidžiantys bankai savo klientams siūlo tokią galimybę“, – sakė LBA prezidentas Stasys Kropas.

Tyrimų bendrovės SIC atliktas vartotojų tyrimas, kurio metu 100 atsitiktinai pasirinktų internetinės bankininkystės klientų testavo SMS bankininkystės paslaugas, patvirtino, jog paslaugą užsisakyti paprasta. 43 proc. tyrimo dalyvių reikiamas SMS žinutes užsisakė savarankiškai ir greitai, dar trečdalis įdėjo kiek daugiau pastangų, tačiau taip pat susitvarkė patys. Vidutiniškai pirmą kartą užsisakyti paslaugą užtruko iki 10 min. Pasak S. Kropo, vėliau išsisaugojus SMS žinutės šabloną operacija trunka kelias sekundes.

Nors dalis respondentų kaip vieną iš barjerų naudotis mobiliąja bankininkyste įvardino jos kainą, tačiau paslaugos naudotojų manymu, keliasdešimties centų suma tikrai atperka laiką, sugaištą banke, ieškant galimybės prisijungti prie internetinės bankininkystės ar eilėse prie bankomatų. Tai patvirtina jau antri metai mobiliąja bankininkyste besinaudojanti trijų vaikų mama Sigutė Vižinienė – sąskaitos likučio tikrinimas SMS jai padeda sutaupyti laiko. „Kai aplink laksto trys vaikai, kuriais nuolatos tenka rūpintis, ne visada turiu laiko prisėsti prie interneto pasitikrinti sąskaitos likutį ar tuo labiau nubėgti iki bankomato. Man patogu, kad apie pervestą motinystės išmoką iškart gaunu SMS žinutę ir galiu planuotis pirkinius“, – sakė ji.

2011 m. I ketvirčio LBA duomenimis, Lietuvos bankuose yra daugiau nei 1 mln. mobiliosios SMS bankininkystės registruotų vartotojų – 19 proc. daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu pernai ir beveik du kartus daugiau negu prieš trejus metus. Kas trečias internetinės bankininkystės vartotojas yra užsisakęs ir mobiliosios bankininkystės paslaugas, tačiau didžioji jų dalis nėra aktyvūs vartotojai. šią paslaugą savo klientams siūlo 10 mokėjimo korteles gyventojams išduodančių bankų.

Pagrindiniai SMS bankininkystės privalumai

  • Iškart sužinote apie pervestą atlyginimą, pašalpą, kitas įplaukas;

  • Jus gali informuoti, jeigu kortelėje liko pvz. tik tiek lėšų, kiek reikia paskolos įmokai;

  • Netenka eiti ieškoti bankomato – likutį, išlaidas, įplaukas galite sužinoti bet kur;

  • Apsipirkdami visada galite sužinoti, kiek pinigų yra virtualioje piniginėje;

  • Galite pasirinkti užsiprenumeruoti žinutes apie konkrečias arba apie visas operacijas;

  • SMS žinutes galima siųsti ir gauti visą parą.