Parengtos rekomendacinės Mokėjimo paslaugų teikimo taisyklės

Lietuvos bankų asociacija Mokėjimo paslaugų teikimo taisykles parengė atsižvelgdama į Mokėjimo įstatymo reikalavimus. Rekomendacinėse taisyklėse pateikiami sutarčių apibrėžimai, jų keitimo, galiojimo bei nutraukimo tvarka. Numatoma komisinių atlygių, palūkanų normų ir valiutos keitimo operacijų nustatymo ir taikymo tvarka bei apibrėžiami pagrindiniai mokėjimo paslaugų ypatumai.

Lietuvos bankų asociacija Mokėjimo paslaugų teikimo taisyklėse rekomenduoja kokia informacija turi būti pateikiama mokėjimo nurodyme, mokėjimo operacijos pateikimo ir atšaukimo tvarką, terminus ir kt.

Taisyklėse numatoma kokią informaciją bankai turi teikti savo paslaugų vartotojui bei įvardija tos informacijos gavimo būdus.

Be to, numatoma komunikavimo tarp mokėjimo paslaugų teikėjo ir vartotojo forma bei kitos svarbios detalės

Lietuvos bankų asociacija Mokėjimo paslaugų teikimo taisyklėse numato ir šių paslaugų vartotojo pareigas, kurios susijusios su būtinybe pasirūpinti mokėjimo priemonės saugumu. Numatoma ir klientų teisių gynimo procedūros.

šios taisyklės yra rekomendacinės ir, jei jų ir bankų sutarčių su klientais nuostatos nesutampa, taikomos sutarčių nuostatos.

Parengtas rekomendacines Mokėjimo paslaugų teikimo taisykles galite rasti paspaudę šią nuorodą.