Lietuvos ir Liuksemburgo finansų sektorių ryšiai

Liuksemburgo Didžiosios Hercogystės Parlamento delegacija, kuriai vadovavo Parlamento pirmininkas Laurent Mosar oficialaus vizito Lietuvoje metu rugsėjo 30 d. susitiko su Lietuvos bankų asociacija ir aptarė finansų rinkų padėtį bei sutarė ateityje stiprinti finansų įstaigų bendradarbiavimą. Viena iš svarbių Lietuvai galimų bendradarbiavimo krypčių – investicijos į atsinaujinančių energetikos šaltinių plėtros projektus.

Liuksemburgo parlamentarai su Lietuvos bankų asociacijos prezidentu Stasiu Kropu ir bankų atstovais aptarė Lietuvos finansų sektoriaus raidą ir esamą padėtį, pasidalino nuomonėmis apie Europos Sąjungos planuojamas ir jau priimtas reguliacines priemones bankų sektoriuje bei aptarė tarpusavio bendradarbiavimo galimybes bei sritis.

„Liuksemburgo parlamento pirmininkas Laurent Mosar  teigė, kad jo šalies institucijos svarstytų galimybę investuoti savo resursus į Lietuvos atsinaujinančios energetikos projektus ir pasiūlė bendradarbiauti ieškant finansavimo šioje srityje galimybių“, - sakė Stasys Kropas, Lietuvos bankų asociacijos prezidentas. – Tai labai mums įdomus pasiūlymas“.

Be to, pasak S. Kropo, buvo susitarta dėl dalijimosi žiniomis, finansine patirtimi ir naujovėmis bankininkystės sektoriuose. Lietuvos bankų sektoriaus profesionalams bus galimybė kelti kvalifikaciją Liuksemburgo finansų ir bankininkystės mokymo centre ATTF (Agence de Transfert de Technologie Financiere).

Liuksemburgo Didžiosios Hercogystės Parlamento delegacija rugsėjo 29 – spalio 1 dienomis su vizitu lankėsi Lietuvoje, kur susitiko su LR prezidente Dalia Grybauskaite, šalies ministru pirmininku Andriumi Kubiliumi, Seimo pirmininke Irena Degutiene, Seimo komitetų vadovais.
 
 
Pirmas iš dešinės - Lietuvos bankų asociacijos prezidentas Stasys Kropas, jam iš kairės - Liuksemburgo Didžiosios Hercogystės parlamento pirmininkas Laurent Mosar.