LBA: lustinės mokėjimo kortelės keičia magnetines, tačiau pastarosios galioja ir toliau

Lietuvos bankų asociacija (LBA), vienijanti vienuolika bankų ir užsienio bankų skyrių, primena, kad nuo 2011 metų sausio 1 dienos visos su lustinėmis kortelėmis atliktos atsiskaitymo operacijos visuomet turės būti patvirtintos PIN  kodu. Kartu LBA pabrėžia, kad visos rinkoje esančios magnetinės kortelės privalo būti aptarnaujamos iki jų galiojimo laikotarpio pabaigos.

Magnetinėmis mokėjimo kortelėmis atliktos operacijos turės būti patvirtintos arba PIN kodu, arba kortelės turėtojo parašu, priklausomai nuo atsiskaitymo vietoje įdiegtos įrangos.

Magnetinių mokamųjų kortelių, kurių nemažai turi išleidę Europos, kitų pasaulio šalių bankai ir beveik visi JAV bankai, pagal Visa ir MasterCard reikalavimus egzistuos dar keletą metų, taigi šiomis kortelėmis dar bus atsiskaitoma ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.

Be to, pagal Europos Sąjungoje nuo 2011 sausio 1 d. įsigaliojantį reikalavimą, visi korteles aptarnaujantys įrenginiai  privalo turėti galimybę nuskaityti lustinės kortelės duomenis.

"Tačiau tai nereiškia, kad magnetinės kortelės nustoja galiojusios. Visa įranga turi būti pritaikyta aptarnauti abiejų tipų korteles, ir tikimės, kad prekybininkai nepamirš, kad magnetinės kortelės yra toks pats atsiskaitymo įrankis, kaip ir lustinės kortelės. Lietuvos bankų klientai tokių kortelių turės vis mažiau, tačiau turistai iš kitų valstybių magnetinių kortelių gali turėti dar keletą metų, todėl prekybos vietose derėtų išlaikyti universalias sistemas", - sako Lietuvos bankų asociacijos prezidentas Stasys Kropas.  

Lietuvos bankų asociacija tikisi, kad šiame kortelių įrangos atnaujinimo laikotarpyje įmonės, kortelių turėtojams suteikiančios galimybę atsiskaityti mokėjimo kortelėmis, supažindins ir apmokys klientus aptarnaujantį personalą, kaip naudotis naujai diegiama mokėjimo kortelių aptarnavimo įranga tam, kad gyventojai nepatirtų jokių nepatogumų  ir galėtų sklandžiai atsiskaityti ir magnetinėmis, ir lustinėmis mokėjimo kortelėmis.