Generalinė prokuratūra ir Lietuvos bankų asociacija aptarė ekonominių ir finansinių nusikaltimų prevenciją

Spalio 28 d. Lietuvos bankų asociacijos nariai ir Generalinės prokuratūros atstovai susitiko aptarti prevencinių priemonių, kurios užkirstų kelią ekonominių ir finansinių nusikaltimų veikoms.

Anot Lietuvos bankų asociacijos prezidento Stasio Kropo, „teisėsaugos institucijų ir bankų bendradarbiavimas yra būtinas, nes šiandien finansiniai nusikaltimai yra didžiausi šalyje, jie neša nuostolius žmonėms, valstybei. šie nusikaltimai paskui save tempia ir kitus – jau ne tik ekonominius nusikaltimus. Apgauti žmonės yra įtraukiami į nusikalstamų veikų eigą, kenčia jų veikla, aplinka, artimieji, padaugėja savižudybių ir sveikatos sutrikimo atvejų. Todėl labai tikimės iš teisėsaugos institucijų dar didesnio dėmesio finansinių nusikaltimų ikiteisminiams tyrimams“. 

Prasidėjus ekonominiam sunkmečiui padaugėjo bandymų išvilioti iš bankų klientų elektroninės bankininkystės sistemos prisijungimo duomenis, padažnėjo lizingo ir kreditavimo paslaugų klientų sukčiavimų atvejų. Taip pat kilo fiktyvių įmonių bankroto bylų kėlimo banga vengiant atsiskaitymų su bankais ir verslo partneriais, mokesčių nemokėjimų. Kai kurie žmonės susigundo lengvu uždarbiu su grynųjų pinigų operacijomis nesusimąstydami, jog už savo neteisėtus veiksmus gali tekti atsakyti Pinigų plovimo prevencijos įstatymo numatyta tvarka.  

Generalinės prokuratūros vadovai ir prokurorai kartu su FNTT ir Kriminalinės policijos biuro pareigūnais aptarė iškeltų problemų sprendimo būdus ir nutarė kartu bendradarbiauti minėtų nusikalstamų veikų prevencijos srityje.