Pasidalyta nuomonėmis dėl bankų galimybių skatinti verslą

Lietuvos bankų asociacija bei bankų vadovai susitikime su šalies ministru pirmininku bei ministrais aptarė bankinės veiklos šalyje teisinę aplinką, bendradarbiavimo galimybes ir perspektyvas.

 

Dabartiniame laikotarpyje, kai makroekonominiai rodikliai vis dar prastėja, viena iš sėkmingos bankininkystės veiklos, nuo kurios didžia dalimi priklauso ir kitų šalies ūkio subjektų sėkmingas funkcionavimas,  prielaidų – stabili teisinė aplinka. Tačiau bankininkystės sektorių šiuo metu itin neramina, kad, viena vertus, Seime vis dar nepriimtas finansinio tvarumo įstatymo, kuris suteiktų garantijų ir tuo pačių padidintų pasitikėjimą finansiniame sektoriuje, kita vertus inicijuojami  įvairūs skuboti ir tinkamai neparengti įstatymų pasiūlymai.

 

"Mūsų nuomone nemažas pavojus stabiliam bankinio sektoriaus darbui gali kilti, jei Seimas skubotai priimtų Fizinių asmenų bankroto įstatymą, pareigų kreditoriams vykdymo laikino sustabdymo įstatymą ir pan.", - sako Stasys Kropas, Lietuvos bankų asociacijos prezidentas.

 

Bankai, nors dėl ekonominių tendencijų ir sugriežtino kreditavimą, tačiau pabrėžia, kad aktyviai dalyvaus įvairiose Vyriausybės ekonomikos skatinimo programose.

 "Makroekonominio stabilumo siekiančiai Vyriausybei bankų sektorius, jo indėlininkų interesai yra labai svarbūs, lygiai kaip šalies ekonomikai svarbūs yra bankų kreditai, todėl visus sprendimus kviečiu priimti drauge išdiskutavus", - susitikime su bankininkais sakė Premjeras A. Kubilius.