Stiprinamas JAV ir Baltijos šalių bendradarbiavimas kovojant su pinigų plovimu

Spalio 2-3 d. Vilniuje vyko tarptautinė konferencija "Kova su pinigų plovimu ir terorizmo finansavimu", organizuota JAV Iždo departamento, bendradarbiaujant su Lietuvos bankų asociacija bei Amerikos bankų asociacija finansams ir prekybai. JAV priežiūros institucijų atstovai ir Baltijos šalių bankininkai nagrinėjo kovos su pinigų plovimu bei teroristų finansavimu griežtinimo svarbą, aptarė bendras pastangas toliau siekti tarptautinio bankinio sektoriaus saugumo, finansinio skaidrumo ir ekonomikos plėtros bei stabilumo.

Konferencijos dalyviai išklausė pranešimų ir patys aktyviai diskutavo apie būtinybę bendradarbiauti dalijantis tarptautinių finansinių sandorių apsaugos priemonių, kitų bankinių paslaugų ir produktų vykdymo priežiūros bei saugumo reikalavimų tobulinimo, išsamaus kliento vertinimo, keitimosi informacija patirtimi. Buvo pabrėžta, jog itin svarbu yra stiprinti bendradarbiavimą tarp finansų institucijų ir vyriausybių.

"Konferencija Vilniuje yra puikus pavyzdys to, kad prie visų mūsų misijos - kovos su pinigų plovimu ir teroristų finansavimu – sėkmingo įgyvendinimo turi savo resursais, žiniomis ir patyrimu prisidėti visi – bankų visuomenė, kitos finansų institucijos, privatus sektorius bei vyriausybės - ir tarptautiniu mastu", - teigė Daniel Lawrence Glaser, JAV Iždo departamento sekretoriaus padėjėjas kovai su pinigų plovimu ir terorizmo finansavimu.

JAV finansų ir priežiūros institucijų pareigūnai pristatė savo įžvalgas apie Baltijos šalių bankininkystės plėtros perspektyvas, aptarė kovos su pinigų plovimu ir terorizmo finansavimu pasiekimus ir įvardijo iššūkius, kurie laukia diegiant šiuolaikiškus, atitinkančius laiko dvasią ir efektyvius kovos metodus.

Konferencijoje taip pat konstatuota, jog Lietuvoje sėkmingai įgyvendinamas š.m. sausį priimtas "Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo" įstatymas akivaizdžiai sumažinęs galimybę plauti pinigus Lietuvoje.