Lietuvos bankų asociacija palaiko iniciatyvą "Baltoji banga"

Lietuvos bankų asociacija priėmė sprendimą palaikyti "Baltosios bangos" iniciatyvą, kuria siekiama skatinti skaidraus verslo praktiką Lietuvoje. Savo paramą socialiniam projektui Lietuvos bankai nusprendė išsakyti juos vienijančios asociacijos vardu.

Prasidėjus "Baltosios bangos" projektui ir pasirodžius pirmajam Lietuvoje skaidraus verslo ženklui, bankų asociacijos nariai inicijavo diskusiją ir nusprendė kartu pritarti šiai iniciatyvai. "Bankai vertina įmonių dalyvavimą šiame projekte: į tokias įmones palankiau žiūrima kaip į patikimus partnerius, su kuriais galima sėkmingai bendradarbiauti. Be to, "Baltosios bangos" ženklą turinčios įmonės tampa pavyzdžiu kitiems", – teigia Lietuvos bankų asociacijos l.e.p. prezidentas Aidas Budrys.

Atlyginimų mokėjimas vokeliuose skatina nesąžiningą konkurenciją, šešėlinę ekonomiką ir darbuotojų nepasitikėjimą darbdaviais. "Vokelių" praktika neigiama dar ir todėl, kad ji apriboja darbuotojų galimybes susikurti pilnavertį gyvenimą, įsigyti būstą, automobilį ir pan. naudojantis bankų paslaugomis. Pasak laikino Lietuvos bankų asociacijos prezidento, dalyvavimo "Baltosios bangos" projekte naudą jaučia ir įmonių darbuotojai, ir pačios įmonės, nes jos pritraukia geriausius specialistus, kuriems svarbios socialinės garantijos.

2007 metais "Vilmorus" atliktos apklausos duomenimis, 70 proc. šalies gyventojų atlyginimų mokėjimą "vokeliuose" vertina neigiamai, tačiau 64 proc. dirbančių žmonių yra įsitikinę, kad tokia praktika šalyje yra paplitusi dažnai arba labai dažnai. 16 proc. visų apklaustų dirbančių prisipažino, kad asmeniškai gavo atlyginimą "vokelyje" per paskutinius 12 mėnesių.