Nepakliūkite į sukčių pinkles!

Dėmesio! Lietuvoje plinta naujas sukčiavimo būdas. Iš tikrųjų jo mechanizmas nėra naujas, tik jam pasirinktas naujas pristatymo kanalas – automatizuota telefonija.

Metodo schema yra tokia: telefoninis robotas skambina atsitiktiniu telefono numeriu, atsiliepusiam asmeniui praneša apie tam tikrus apribojimus jo mokėjimo kortelei ir prašo nedelsiant paskambinti nurodytu telefono numeriu. Įtaigumo dėlei nurodytas telefono numeris būna nemokamas iš 800 serijos. Paskambinus šiuo numeriu telefoninis auto atsakovas prašo suvesti mokėjimo kortelės numerį bei kitą konfidencialią informaciją, kuri iškart patenka į sukčių rankas. Pasinaudodami šia informacija jie sugeba "prieiti" prie žmonių sąskaitų bankuose.

Ši schema gali būti taikoma ne tik mokėjimo kortelių, bet ir internetinės bankininkystės konfidencialiems kodams išgauti. Ši schema pastaruosius keletą metų plačiai buvo taikoma, naudojant elektroninius laiškus ir internetą. Šis būdas dar vadinamas "phishing" vardu. Telefoninė jo versija gavo "vishing" pavadinimą.

Kad nepakliūtumėte į panašias sukčių pinkles, visada atsiminkite, kad bankas niekada neprašo pateikti konfidencialios ar slaptos kliento informacijos nei internetu, nei el.paštu, nei telefonu, kokia problema beiškiltų. Sulaukus tokio skambučio ar el. laiško, būtina nedelsiant apie tai informuoti Banko Pinigų plovimo prevencijos ir vindikacijos skyrių.