LBA
Į pradžią El. paštas Svetainės žemėlapis
Print
Prisijungimas nariams

Asociacijos komentarai 
Asociacijos naujienos
Asociacijos komentarai
SEB bankas diegs naują pagrindinę informacinę sistemą – laikinai nebus teikiamos kai kurios paslaugos
2010-06-21
SEB banke liepos mėnesio ilgąjį švenčių ir poilsio dienų savaitgalį – liepos 3-6 dienomis – bus diegiama nauja pagrindinė banko informacinė sistema, kuria teikiamos banko paslaugos ir valdomi verslo procesai. Dėl to laikinai nebus vykdomos kai kurios banko operacijos, bus keičiamas klientų aptarnavimo padalinių darbo laikas. 

Penktadienį, liepos 2 dieną, visi klientus aptarnaujantys SEB banko skyriai bus uždaryti 17.00 valandą (išskyrus tuos padalinius, kurie, kaip įprasta, dirbs iki 16.30 val.). Ilgąjį švenčių ir poilsio dienų savaitgalį, t. y. liepos 3–6 dienomis, nedirbs savaitgaliais klientus aptarnaujantys SEB banko skyriai. Taip pat nuo liepos 2 dienos 16 valandos iki liepos 7 dienos 8 valandos nebus galimybės naudotis banko paslaugomis internetu, telefonu, mobiliuoju internetu, SMS žinutėmis. Šiomis dienomis neveiks prekybos vertybiniais popieriais internetu sistema, nebus galimybės įmokėti pinigų į sąskaitas naudojantis grynuosius priimančiais bankomatais. 

Minėtu laikotarpiu banko klientai galės netrukdomai naudotis pinigus išmokančiais bankomatais ir mokėjimo kortelėmis (jomis atsiskaityti ir pasiimti grynųjų pinigų iš bankomatų). 

Bankas atsiprašo klientų dėl galimų nepatogumų ir kviečia visas reikalingas operacijas atlikti iš anksto.

Modernią banko pagrindinę informacinę sistemą „FlexCube“ sukūrė ir diegia tarptautinė IT sistemų bendrovė „Oracle Financial Services Software Limited“. Daugiau kaip dvejus metus trukusį sistemos diegimo projektą vykdo tarptautinė IT bendrovės ir banko 370 specialistų komanda. 

Pasak SEB banko prezidento pavaduotojos, Pagalbos verslui tarnybos ir finansų direktorės Aušros Matusevičienės, „FlexCube“ sistema bankui atvers naujų plėtros perspektyvų – suteiks galimybę daug lanksčiau diegti įvairias klientams skirtas naujoves, spartinti vidinius banko procesus.

„Bankų finansinių paslaugų rinka pastaraisiais metais plėtėsi itin sparčiai, todėl, norėdami būti priešakyje ir teikti aukščiausios kokybės paslaugas ir ateityje, ieškojome efektyviausių IT sistemų tobulinimo sprendimų. Išnaudoję nuo pat banko įkūrimo veikusios banko pagrindinės informacinės sistemos plėtros galimybes, nusprendėme ją pakeisti visiškai nauja ir šiuolaikiška sistema“, – sakė A. Matusevičienė. 

Diegiama „FlexCube“ sistema yra viena pažangiausių ir populiariausių sistemų, kurią šiuo metu naudoja finansų institucijos 105 pasaulio šalyse. 

Parengiamuosius sistemos keitimo darbus SEB bankas pradėjo 2007-aisiais, apie daugelį pokyčių, susijusių su kai kurių banko paslaugų funkcionalumu ir jų teikimo tvarka, bankas klientus yra informavęs iš anksto. „Tai didelės apimties ir itin reikšmingas projektas, nes iš senosios į naująją sistemą reikia perkelti pagrindines banko duomenų bazes, pakeisti ir integruoti verslo procesus, užtikrinti visų banko teikiamų paslaugų darnų teikimą įdiegus sistemą“, – sakė SEB banko IT centro vadovas Jonas Gudmundssonas.

Bus siekiama, kad naujosios sistemos veikimo pradžia būtų kuo sklandesnė ir klientai greitai pajustų jos privalumus. „Atsižvelgę į projekto sudėtingumą, esame pasiruošę greitai reaguoti ir spręsti visus iškilusius nesklandumus. Norinčius išvengti net ir nedidelių nepatogumų, kurie galimi pirmomis sistemos veikimo dienomis dėl nenumatytų trikdžių, banko klientus kviečiame svarbias banko operacijas susiplanuoti iš anksto ir atlikti prieš arba po naujos sistemos įdiegimo“, – patarė A. Matusevičienė.
Atgal Spausdinimo versija Archyvas
Statistika
Analitika
Svarbu žinoti
Kalendorius
P A T K Pn Š S
  0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
272829    
Vasaris
    2012     

RSS  RSS prenumerata  


                                                                                                  © 2009 LBA. Konstitucijos pr. 7, LT-09308 Vilnius 
Tel.: (8-5) 2496669, faks.:(8-5) 2496139



Naudojama SmartWeb
Svetainėje panaudotos bankų darbuotojų nuotraukos